Zastosowanie

Kluczem to prawidłowego wzrostu roślin uprawnych jest odpowiednie nawożenie. W naszej ofercie posiadamy m.in. nawozy dolistne służące do sprawnego usunięcia wystąpienia nagłych niedoborów składników pokarmowych. Tymczasowe niedobory mogą być spowodowane np. suszą, powodującą zatrzymanie składników w glebie. Nawożenie dolistne to najlepsze rozwiązanie w przypadku mineralizacji – zjawiska niezwykle groźnego w czasie szybkiego przyrostu biomasy upraw. Warto pamiętać, że nawozy dolistne stosuje się tylko i wyłącznie doraźnie – na dłuższą metę nie zastąpią tradycyjnych metod nawożenia. W naszej ofercie znajdą Państwo także efektywne nawozy do zbóż i buraków. Zapraszamy do kontaktu!

Czym nawozić kukurydzę?

Kukurydza to jedna z najwydajniejszych roślin zbożowych. Pobiera dużą ilość składników pokarmowych, których zawartość wpływa na wartość paszową i konsumpcyjną plonów. Dlatego warto wybierać najefektywniejsze nawozy do kukurydzy, zapewniające odpowiednią wielkość uzyskiwanych plonów. W związku z tym, że kukurydza to roślina potasolubna, warto wybierać nawozy do kukurydzy o dużej koncentracji tego pierwiastka.

Nawozy do rzepaku – jakie wybrać?

W naszej ofercie można znaleźć bogaty wybór nawozów do rzepaku od najlepszych producentów na rynku. Jest to roślina o stosunkowo dużych potrzebach pokarmowych. Plon nasion, który wynosi 4,5t/ha, będzie pobierał średnio 260 kg azotu, 120 kg dekatlenku fosforu, 340 kg tlenku potasu, 200 kg wapnia, 31 kg magnezu i 75 kg siarki (czyli ok. 185 kg tritlenku siarki). Oczywiście należy pamiętać, że tylko część tego zapotrzebowania przypada na jesień. Aby zrealizować pełen potencjał plonotwórczy, należy jednak zadbać o odpowiednie nawożenie. Niezbędne będą efektywne nawozy do rzepaku, np. nawozy potasowe lub fosforowe.

Nawóz pod ziemniaki – co się opłaca?

Właściwe nawożenie ziemniaków to nie tylko gwarancja dużych i jakościowych plonów. Nawozy pod ziemniaki poprawiają odporność roślin, a także zwiększają zdolności przechowalnicze bulw. Szczególnie polecamy nawozy azotowe, które stworzą korzystne warunki dla pobierania pozostałych składników pokarmowych, niezbędnych przez cały okres wzrostu. W nawożeniu należy uwzględnić zarówno naturalne nawozy pod ziemniaki, jak i mineralne. O wyborze odpowiedniego nawozu pod ziemniaki decyduje m.in. zasobność gleby wyposażonej w mikroskładniki oraz poziom zaawansowania agrotechniki.