Roztwór mocznika UFF® – OPTI N15

Roztwór mocznika UFF® – OPTI N15

  • Post author:
  • Post category:Blog

Mocznik to rodzaj nawozu azotowego, a azot jest niezwykle istotny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Obecnie powstają coraz nowsze wersje tego produktu, które wyróżniają się większą przyswajalnością i łatwiejszym rozprowadzaniem na obszarze danej uprawy. Szczególną uwagę warto zwrócić na nowość, czyli roztwór mocznika UFF® – OPTI N15. To innowacyjny produkt w formie płynnej, który może być stosowany w sadach, ogrodach oraz uprawach zbożowych. Jakimi zaletami wyróżnia się ten nawóz i dlaczego jest tak polecany?

Czym wyróżnia się roztwór OPTI N15?

Roztwór mocznika UFF® – OPTI N15 zawiera azot w formie amidowej, która pozwala na udostępnianie tego pierwiastka uprawom przez dłuższy czas, dzięki czemu unika się kumulowania azotanów w roślinach. Taki rodzaj nawozu zapewnia równomierne formowanie się pędów bocznych oraz liści, a także korzystnie wpływa na kwitnienie i owocowanie roślin. Warto również wiedzieć, że roztwór OPTI N15 jest bardzo łatwy w stosowaniu, ponieważ ma optymalne stężenie (14,5% zawartości azotu) i nie musi być rozcieńczany przed użyciem. Ten rodzaj nawozu azotowego wyróżnia się także stabilnością i po zakupie może być przechowywany nawet przez kilka lat.

W jaki sposób stosować roztwór UFF® – OPTI N15?

Nawóz płynny OPTI N15 jest bardzo uniwersalny, dlatego można stosować go nie tylko w uprawach zbóż, ale także do zasilania drzewek owocowych czy warzyw w ogrodach. Istotne jest jednak przestrzeganie pewnych zasad. Jeśli chcemy szybkiego wchłaniania, to najlepsze będzie podanie go dolistne, natomiast doglebowo zadziała dłużej, ale wolniej. Konkretna dawka roztworu musi być dostosowana do stanu gleby, rodzaju upraw oraz fazy ich rozwoju. Tylko wtedy unikniemy nadmiernego nawożenia, które może być szkodliwe dla roślin i niebezpieczne również dla człowieka.