Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy wieloskładnikowe to specjalna grupa nawozów posiadająca w składzie azot (N), fosfor (P) oraz potas (K). Dzięki kompleksowej formule zapewnia najwyższą jakość zbiorów. Najpopularniejsze nawozy NPK to między innymi Polifoska i Amofoska. Uznaniem cieszy się także fosforan amonu – Polidap – stosowany razem z solą potasową.

Co zawierają nawozy wieloskładnikowe?

Aby zadbać o zbilansowane nawożenie, warto wybrać nawozy wieloskładnikowe – niezwykle skuteczne pod względem ekonomicznym i przyrodniczym. Niektóre produkty mogą zawierać – oprócz potasu, fosforu i azotu – także wiele innych mikro- i makroskładników, a także substancji pomocniczych, w tym kompleksonów czy biostymulatorów. Nawozy wieloskładnikowe zapewniają odpowiednią wysokość plonów.

Jakie nawozy wieloskładnikowe wybrać?

Nawozy wieloskładnikowe występują w trzech formach:

  • stałej,
  • płynnej,
  • zawiesinowej.

Nawozy stałe dzielą się również na mieszaniny nawozowe, mieszanki blending, nawozy kompleksowe i złożone. Wybór odpowiedniego nawozu wieloskładnikowego zależy od wymagań uprawianej rośliny, właściwości gleby, terminu nawożenia i samych właściwości nawozu.

Nawozy wieloskładnikowe najlepiej stosować na polach zasobnych w przyswajalne formy potasu, fosforu czy magnezu. Nasi doświadczeni pracownicy pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, dostosowanego do konkretnego gatunku roślin uprawnych. W przypadku pól o deficycie wymienionych składników warto stosować nawozy wieloskładnikowe mieszane. Zachęcamy do kontaktu w celu skorzystania z naszej bogatej oferty!