Nawozy potasowe

Nawozy potasowe pozytywnie wpływają na odpowiednie zabarwienie chlorofilu w liściach. Wspierają także prawidłowy rozwój kwiatów oraz owoców. Potas to jeden z najważniejszych składników odżywczych. Niestety, na terenie Polski spada jego naturalna obecność w glebie. Dlatego bardzo dużo rolników decyduje się na stałe uzupełnienie tego pierwiastka na obszarach uprawnych. Nawozy potasowe mają doskonały wpływ na jakość plonów.

Dzięki potasowi rośliny mogą przetrwać warunki suszy, gdyż pierwiastek odpowiada za efektywniejsze wykorzystanie wody. Niedobory potasu znacznie zmniejszają plony, a także obniżają ich jakość.

Kiedy stosować nawozy potasowe?

Nawozy potasowe warto stosować wczesną wiosną lub przed rozpoczęciem okresu wegetacyjnego roślin. Nie wolno jednak nawozić, kiedy jeszcze na polu zalega warstwa śniegu. Można dostarczać potas tuż po jego zniknięciu , korzystając z wahań temperatury – bardzo korzystnych w przypadku nawozów potasowych. Naprzemiennie rozmarzająca i zamarzająca gleba sprawia, że środki doskonale się rozpuszczają, przedostając się bezpośrednio do głębszych warstw gleby.

Inaczej należy postępować w przypadku ziemi lekkiej. Zbyt wczesne stosowanie nawozów potasowych może przyczynić się do zmniejszenia szansy na pobranie składników z gleby przez rośliny. W takiej sytuacji najlepiej rozpocząć nawożenie tuż przed rozpoczęciem okresu wegetacyjnego. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Podpowiemy, jakie nawozy potasowe warto wybrać. Działamy w oparciu o ogromne doświadczenie i wiedzę.