Nawozy azotowe

Nawozy azotowe zwiększają wydajność upraw, gdyż zawierają najważniejszy składnik, niezbędny podczas syntezy białek. Pobudzają rośliny do szybkiego wzrostu, a także odpowiadają za zaopatrywanie w podstawowe składniki odżywcze, których czasem może zabraknąć w glebie. W naszej ofercie można znaleźć również nawozy azotowe z siarką od najlepszych producentów na rynku wśród, których niewątpliwie wyróżnia się ONTRADE.PL®.

Najpopularniejsze rodzaje nawozów azotowych to:

  • saletra amonowa (Pulan, Zaksan, Anwil),
  • mocznik (Pulrea, Mocznik.pl),
  • saletrzak (Saletrzak27, Salmag, Canwil),
  • ciekły roztwór saletrzano-mocznikowy (RSM).

Warto pamiętać, że zapotrzebowanie na azot zależy nie tylko od warunków pogodowych, ale także od fazy rozwojowej upraw oraz ich wyglądu. Większość rolników decyduje się na zastosowanie nawozów azotowych, gdy zauważa, że rozwój plonów jest zaburzony, a rośliny ulegają odbarwieniom.

Kiedy nawozić azotem?

Warto wiedzieć, że nawożenie azotowe należy rozpocząć dopiero po 1 marca. Zgodnie z polskim prawem nie można tego robić wcześniej. W zależności od regionu nawozy azotowe można wykorzystać do 15, 20 lub 25 października. Wyjątkami są sytuacje, gdy warunki atmosferyczne uniemożliwiają wykonanie tych czynności. Dopuszcza się również stosowanie nawozów azotowych w okresie jesiennym w przypadku odżywiania gleb odłogowych lub nawożenia upraw kontenerowych.

Do czego służy saletra amonowa?

Saletra amonowa to uniwersalny i popularny nawóz azotowy, który może być stosowany pod zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe i okopowe oraz uprawę warzyw. Bywa wykorzystywana także na użytkach zielonych i w sadownictwie od wiosny do lata. Produkt przyspiesza regenerację roślin po osłabieniu spowodowanym okresem zimowym. Zapraszamy do kontaktu!