Nawozy azotowe z siarką

Nawozy azotowe z siarką odpowiadają za prawidłową syntezę białek. Wpływają na odpowiednią zawartość cukrów i tłuszczów. Zwiększają odporność roślin na mrozy i suszę. Są sprzedawane w formie granulowanej (Saletrosan, Salmag z siarką, Polifoska 21) oraz krystalicznej (siarczan amonu). Nawozy azotowe z siarką ograniczają wypłukiwanie pierwiastków z gleby, umożliwiając równomierny pobór składników odżywczych. W ofercie mamy także roztwór saletrzano-mocznikowy z siarką (RSM-S) – alternatywny sposób na zaopatrzenie roślin uprawnych w azot i siarkę.

Co to jest Saletrosan?

Saletrosan to nawóz azotowy z siarką, przeznaczony do zastosowania na rośliny ozime (zwłaszcza na rzepak ozimy i zboża ozime). Można go używać także wczesną wiosną pod pozostałe rośliny uprawne: rośliny przemysłowe, zboża jare, kukurydzę i rośliny okopowe. Nawozy azotowe z siarką są wykorzystywane także w uprawie warzyw i sadownictwie.

Saletrosan to najlepszy nawóz pod nawożenie roślin krzyżowych takich jak:

  • rzepak,
  • rzepik,
  • gorczyca,
  • kapusta,
  • kalarepa,
  • kalafior.

Nawozy azotowe z siarką są skuteczne także w przypadku roślin strączkowych: cebuli, pora, czosnku, chrzanu i ziemniaka.

Gdzie stosować siarczan amonu?

Siarczan amonu to nawóz azotowy z siarką, który może być stosowany wiosną pod wszystkie rośliny uprawne. Polecamy go zwłaszcza do wczesnowiosennego nawożenia rzepaku i pozostałych roślin krzyżowych oraz strączkowych. Doskonale wpływa na właściwe ukorzenienie roślin. Wspomaga efektywne pobieranie fosforu, ograniczając przy tym nadmierne pobieranie potasu.