Jak stosować wapno pod warzywa?

Jak stosować wapno pod warzywa?

  • Post author:
  • Post category:Blog

Uprawa warzyw może przynieść zdecydowanie lepsze efekty jeśli zadbamy o właściwy stan gleby oraz zastosowanie odpowiednio dobranych nawozów. Jedną z ciekawych opcji są nawozy wapniowe. Co warto o nich wiedzieć? I jak je stosować? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Nawozy wapniowe – co warto wiedzieć?

Nawozy wapniowe dostępne w naszej ofercie to bardzo skuteczne produkty, które odpowiadają za regulację odczynu gleby. Sprawiają, że zwiększa się przyswajalność fosforu, potasu i magnezu, a także mikroelementów. To z kolei przekłada się na mniejszą absorpcję metali ciężkich, a jednocześnie na zwiększenie jakości i ilości uprawianych warzyw.

Nawozy wapniowe – w zależności od swojego rodzaju – mogą odpowiadać za regulację odczynu gleby albo działać, jako składnik odżywczy. Dzięki ich zastosowaniu gleba jest bardziej urodzajna, ilość chwastów się zmniejsza, a choroby roślin występują znaczenie rzadziej.

Jak stosować wapno pod warzywa?

Jednak jak stosować wapno pod warzywa? Oto kilka porad, o których warto pamiętać:

  • należy wybrać nawozy wapniowe wysokiej jakości, które są stworzone z profesjonalnie składników i naprawdę przynoszą efekty,
  • produkty należy dobrać w zależności od rodzaju gleby, w tym od stopnia jej zakwaszenia,
  • wapnowanie najlepiej przeprowadzać jesienią (po zakończeniu wegetacji roślin), zimą (w czasie spoczynku) oraz wczesną wiosną (przed wznowieniem wegetacji),
  • nie powinno łączyć się wapnowania z nawożeniem azotowym, a sam zabieg należy stosować nie częściej niż raz na dwa lata.

Jeśli więc chcesz zadbać o swoją uprawę warzyw, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty, w której przygotowaliśmy wysokiej jakości nawozy wapniowe.